Novinky

KOZMETIKA versus KOZMECEUTIKÁ

Kozmetika-versus-kozmeceutika-1

LARENS nie je kozmetika –LARENS sú kozmeceutiká. Ženy sa často pýtajú, aký je rozdiel medzi kozmetickými a kozmeceutickými prípravkami. Vysvetlenie je jednoduché. Pokiaľ kozmetika nerieši vzniknuté problémy iba im predchádza a zakrýva ich, kozmeceutika nedostatky pleti rieši hĺbkovo – zvnútra.

Kozmeceutiká obsahujú aktívne látky, ktoré nemalým spôsobom ovplyvňujú procesy v koži, a tak môžu výrazným spôsobom zlepšiť stav pokožky. Ich obsah a vysoká koncentrácia v najhlbších vrstvách kože spúšťajú rôzne procesy. Podľa zložiek obsiahnutých v kozmeceutiku to môžu byť účinky zmierňujúce ekzém alebo akné, môže stimulovať regeneráciu, zvyšovať odolnosť pokožky, zmierňovať pigmentové škvrny, strie, celulitídu, či podporovať tvorbu vlastného kolagénu v koži, a tak predchádzať procesom starnutia v koži. Keďže priamo v koži významne podporuje tvorbu rôznych procesov, pravidelným používaním sa Vaša pleť dostane do štádia, kedy je výrazne omladená a krásne zdravá, ako keby ste použili skalpel.

U kozmeceutík platí dvojnásobne, že krása vychádza zvnútra. Kozmeceutikami sa zaoberá kozmetológia a pri ich tvorbe využíva poznatky, tak z kozmetiky, biológie ako aj farmacetuológie. Napriek tomu, že kozmeceutiká môžu výrazne zlepšiť stav pokožky alebo zmierniť príznaky ochorenia, nie je možné ich považovať za liečivá a zamieňať si ich s nimi.

Pri výrobe kozmeceutík sa používajú biotechnologické aktívne prvky ako sú peptidy /Larens využíva Biopeptide Complex/ alebo oligosacharidy, ktoré zasahujú do procesov v bunkách. Svojím zložením, pôsobením a výsledkami kozmeceutiká spôsobujú, že pri pravidelnom používaní sa stali medzistupienkom medzi obyčajnou kozmetikou a estetickou medicínou – revolúciou bez skalpela, pričom sú dostupné pre každého. Kozmeceutiká LARENS sú nadčasovými prípravkami a kozmetológia smerom, ktorým sa budeme uberať v budúcnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *